RTV AHIRETI
KosovaKsooveLajmeLajmet e funditTë GjithaThaciuck

Gjyqi ndaj ish krerëve të UÇK-së, përfundon marrja në pyetje e ish diplomatit amerikan

gjyqi-ndaj-ish-krereve-te-uck-se,-perfundon-marrja-ne-pyetje-e-ish-diplomatit-amerikan

Ish-diplomati amerikan, Shaun Byrnes, ka përfunduar dëshminë e tij në gjykimin ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi. Dëshminë e tij, Byrnesi e filloi më 25 mars 2024, ndërsa sot ishte dita e pestë e dëshmisë së tij, raporton “Betimi për Drejtësi”. Në fund të dëshmisë […]

Related posts

Kina refuzon thirrjen e SHBA-së për takimin e ministrave të Mbrojtjes në Singapor

admin

Mbappe u bën thirrje francezëve “të mos votojnë të djathtën ekstreme”

RTI

Trumpi jep mesazhin e tij para paraqitjes në gjykatë

rezart morina