RTV AHIRETI
Lajme

Trafik droge dhe armësh nga Amerika e Jugut/ 22 të arrestuar në Itali, 7 prej tyre shqiptarë

trafik-droge-dhe-armesh-nga-amerika-e-jugut/-22-te-arrestuar-ne-itali,-7-prej-tyre-shqiptare

Një mega operacioni i Antimafias Italiane ka vënë në pranga mëngjesin e sotëm 22 persona, 7 prej tyre shqiptarë. Ata akuzohen për trafikimin e 670 kg kokainë me vlerë rreth 25 milionë euro, trafik marijuane e hashash, armëmbajtje pa leje e pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal mafioz, shkruan Rai News Të arrestuarve i janë

Related posts

Lideri i partisë nacionaliste belge: Evropa vetvetes ia shkaktoi krizën energjetike

admin

“Mbështesim Ukrainën në luftën e saj”- Kancelari gjerman Scholz: Putin e shkeli parimin e paqes! Kufijtë s’ndryshohen me dhunë

admin

Kanadaja vendos të ndalojë dërgimin e trajnerëve ushtarakë në Ukrainës, ministri i Mbrojtjes: Nuk është koha e duhur

admin