RTV AHIRETI
KosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Gjyqi ndaj krerëve të UÇK-së në Hagë, nis dëshmia e ish-ushtarit, pritet të flasë për mënyrën se si ka funksionuar Shtabi i Përgjithshëm

gjyqi-ndaj-krereve-te-uck-se-ne-hage,-nis-deshmia-e-ish-ushtarit,-pritet-te-flase-per-menyren-se-si-ka-funksionuar-shtabi-i-pergjithshem

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë ka nisur dëshminë dëshmitari i 73-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, Kurtesh Fondaj i cili ka kodin W04744 në procesin gjyqësor ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Pyetjet për këtë dëshmitar i ka filluar përfaqësuesi i ZPS-së, prokurori Matt Halling i […]

Related posts

125 shqiptaro-amerikanë i drejtohen me letër Blinkenit: Kërkojnë mbështetje për Kosovën

admin

Armenia dhe Azerbajxhani do të mbajnë bisedime për paqe në Uashington

rezart morina

Radioja e ushtrisë izraelite: 24 raketa u lëshuan nga Libani drejt Izraelit

admin6