RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditRajonisulmiTë GjithaZveçan

15 muaj burg dhe 12.000 euro gjobë, autorit të sulmit ndaj pjesëtareve të KFOR-it në Zveçan

15-muaj-burg-dhe-12.000-euro-gjobe,-autorit-te-sulmit-ndaj-pjesetareve-te-kfor-it-ne-zvecan

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar të akuzuarin për sulm ndaj pjesëtareve të KFOR-it në Zveçan, Nenad Orloviq, me 15 muaj burgim dhe 12.000 euro gjobë. Kryetarja e trupit gjykues, Valbona Musliu Selimaj, tha se vendimi do të bëhet direkt i zbatueshëm meqë vjen si rezultat i marrëveshjes për pranimin e fajësisë. Shtetasi kosovar […]

Related posts

SHBA do të vendosë në Gjermani raketa me rreze të gjatë veprimi! Synimi, të mbrohet Evropa përballë kërcënimeve ruse në rritje

admin

27 persona të zhdukur në Tunizi pas fundosjes së një barke me emigrantë

admin

Kërcënimi nga Petkoviq, reagon presidentja Osmani: Në territorin e Kosovës kurrë më nuk do të ketë policë dhe ushtarë të Serbisë

admin