RTV AHIRETI
Lajme

Grupi i parë i besimtarëve nga Kosova arrin shëndosh e mirë në Meke

grupi-i-pare-i-besimtareve-nga-kosova-arrin-shendosh-e-mire-ne-meke

Grupi i parë i besimtarëve nga Kosova, të cilët janë nisur sot në mëngjes për ta kryer haxhin, ka arritur shëndosh e mirë në Meke.

Përfaqësuesit nga drejtoria e Haxhit në Bashkësinë Islame të Kosovës kanë dalë në pritje të besimtarëve dhe kanë filluar menjëherë me akomodimin e tyre në hotel.

Këtë vit nga Kosova pritet që haxhin ta kryejnë 741 besimtarë.

Related posts

Zgjedhjet në Serbi dhe votimi i serbëve nga Kosova, KFOR: Jemi të gatshëm të ofrojmë siguri dhe liri të lëvizjes

rezart morina

Rusia ka pësuar humbje të mëdha në luftë/ Putin kërkon të forcojë mbrojtjen, synon rekrutimin e 400 mijë ushtarëve të rinj

admin

Kurti thotë se trupat e KFOR-it do të ndihmonin për të përmirësuar sigurinë e Kosovës

admin