RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

SHBA-ja, mbështetje për sulmet izraelite në Gaza, bën thirrje për qetësi

shba-ja,-mbeshtetje-per-sulmet-izraelite-ne-gaza,-ben-thirrje-per-qetesi

Administrata e presidentit amerikan Joe Biden ka shprehur mbështetje për sulmet izraelite në Gaza, duke bërë thirrje edhe për qetësi raporton Aljazeera.

“Shtetet e Bashkuara mbështesin plotësisht të drejtën e Izraelit për t’u mbrojtur kundër grupeve terroriste që kanë marrë jetën e civilëve të pafajshëm në Izrael”, tha një Këshill i Sigurisë Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë për Al Jazeera. “Ne po u bëjmë thirrje të gjitha palëve që të shmangin përshkallëzimin e mëtejshëm.”

Tom Nides, ambasadori amerikan në Izrael, u bëri jehonë këtyre komenteve në një postim në Twitter. /mesazhi

Related posts

Indonezi, alarm për cunami pas tërmetit 7.9 ballësh

admin

Presidenti Erdoğan do të marrë pjesë në samitin e G20-ëshit në Indi këtë javë

admin

Babai i Gjokoviqit shihet duke u fotografuar me mbështetësit e Putinit

admin