RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Hamasi: Katari me Kupën e Botës riaktualizoi çështjen e Palestinës

hamasi:-katari-me-kupen-e-botes-riaktualizoi-ceshtjen-e-palestines

Hamasi deklaroi se Katari si organizator i Kupës së Botës FIFA 2022, kontribuoi në riaktualizimin e çështjes palestineze, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Fituesi i vërtetë i Kupës së Botës 2022 është Katari, i cili mahniti botën duke e ngritur Kupën e Botës në këtë nivel të mrekullueshëm”, tha Sami Abu Zuhri nga Hamasi, në llogarinë e tij në Twitter.

Duke theksuar se Katari shpreh qartë identitetin dhe qytetërimin e tij kombëtar, Abu Zuhri tha se Katari “kontribuoi në sjelljen e çështjes palestineze në agjendë”.

Gjatë Kupës së Botës FIFA 2022 të mbajtur në Katar, flamujt palestinezë u shfaqën në ndeshje dhe aktivitete ndërsa grupet e tifozëve brohorisnin në mbështetje të Palestinës.

Related posts

Kurti falënderon deputetët: Nuk ka pozitë e opozitë për progresin e Kosovës dhe ndihmën e ShBA-ve

admin

Presidenti Erdoğan më 5 gusht viziton Rusinë

admin

Një polic dyshohet të ketë qenë i përfshirë në plagosjen në veri

rezart morina