RTV AHIRETI
Shëndetësi

Hani fruta dhe perime largojeni depresionin

hani-fruta-dhe-perime-largojeni-depresionin

Që një kohë të gjatë dihet se frutat dhe perimet janë qenësore për një shëndet të mirë.

Mirëpo tani shkencëtarët po e dëshmojnë se nga frutat e perimet mund të keni edhe përfitime psikologjike

Sipas një studimi të ri, është konstatuar se konsumimi i këtyre produkteve e largon depresionin në një periudhë dy javore.

Kështu që hani fruta dhe perime ta largoni depresionin.

Related posts

Pse tërhiqemi nga ata që na lëndojnë?

rezart morina

Çfarë është kanceri i trashëguar, rreziku dhe masat parandaluese

admin

Trajtimet kundër stresit nisin nga ushqimi

admin