RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Haniyeh: Palestinezët nuk do të largohen kurrë nga Gaza

haniyeh:-palestinezet-nuk-do-te-largohen-kurre-nga-gaza

Shefi i Grupit të Rezistencës Palestineze, Hamas, Ismail Haniyeh në një fjalim televiziv, ka akuzuar Izraelin për kryerjen e “gjenocidit” në Rripin e Gazës.

“Armiku ynë po e bën këtë me administratën amerikane dhe disa vende evropiane,” tha ai.

“Populli i Gazës po qëndron në tokën e tyre. Ata kurrë nuk do të largohen nga Gaza apo të ikin [në Egjipt]”, shtoi ai.

“Përshëndes popullin e Gazës që po përballet me makinën barbare të makinës sioniste. Ata janë të përkushtuar ndaj tokave të tyre.” /mesazhi

Related posts

Greqi – Mitsotakis kërkon zgjedhje të reja më 25 qershor

admin

Studim: Ndotja e ajrit dëmton shëndetin e njeriut në çdo fazë të jetës

rezart morina

E akuzoi për krime kundër njerëzimit, Kina me tone të ashpra kundër OKB-së

admin