RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Hapet xhamia “Medina” në Fushë-Kosovë

hapet-xhamia-“medina”-ne-fushe-kosove

Është hapur të premten (sot) një xhami e re në Fushë-Kosovë, raporton teve1.info

Xhamia e cila e mban emrin “Medina”, është hapur të premten për besimtarë, ndërsa në këtë ditë janë parë edhe praktikues të fesë duke kryer ritualet fetare të “xhumasë”.

Related posts

Ky është çmimi i derivateve për të hënën

admin

Korriku i vitit 2023 regjistrohet si “muaji më i nxehtë”

admin

Historiku i xhamisë dhe mektebit në fshatin Skorobisht të Prizrenit

admin