RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Hovenier: Zbatimi i marrëveshjes, kritik për zhbllokimin e së ardhmes së Kosovës

hovenier:-zbatimi-i-marreveshjes,-kritik-per-zhbllokimin-e-se-ardhmes-se-kosoves

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se zbatimi i marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, është kritik për zhbllokimin e së ardhmes së Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter, Hovenier tha se SHBA-të do të vazhdojnë të qëndrojnë pranë popullit të Kosovës, për të realizuar sipas tij, një nga prioritetet tona kryesore, të përbashkëta.

“Zbatimi i kësaj marrëveshjeje është kritik për zhbllokimin e së ardhmes së Kosovës. Ne do të vazhdojmë të qëndrojmë me popullin e Kosovës për të realizuar një nga prioritetet tona kryesore, të përbashkëta: sigurimin që Kosova të zë vendin e saj të merituar në institucionet evropiane dhe euroatlantike”, ka shkruar Hovenier.

Related posts

Zhvillime edhe sot: Borrell takon ndaras Kurtin dhe Vuçiqin

admin

Qeveria gjermane nën presion të rritjes së numrit të refugjatëve

admin

Erdoğan: Turqia pret që Rusia dhe Ukraina të zbatojnë marrëveshjen e eksportit të grurit – VIDEO

admin