RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ilir Meta reagon një ditë pas protestës në Bulevard: Shqipëria u përket të rinjve!

ilir-meta-reagon-nje-dite-pas-protestes-ne-bulevard:-shqiperia-u-perket-te-rinjve!

Kreu i Partisë së Lirisë ka reaguar një ditë pas protestës së thirrur nga ish-kryeministri Berisha para Kryeministrisë.
“Shqipëria u përket të rinjve!”, shkruan Meta në një postim në Facebook.

Ai e shoqëroi me një foto të tij teksa iu drejtua protestuesve gjatë tubimit.

“Pyetjes aq të ndjerë të udhëheqësve tanë fetarë se kujt do t’ia dorëzojmë këtë tokë të bekuar, sot i kemi dhënë përgjigjen: Askujt përveç të rinjve dhe të rejave tona”, tha Meta gjatë protestës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Related posts

Shpërthim në një xhami në Pakistan, 70 të plagosur mes tyre dhe viktima

rezart morina

SHBA-ja transferon municionet që i ruan në Izrael për Ukrainën

admin

Policia bastisi pronën e Faruk Mujkës dhe këshilltarit të ministrit Peci

rezart morina