RTV AHIRETI
Lajme

Imami i Xhamisë së Lupçit bëhet për spital, arrestohen tre persona

imami-i-xhamise-se-lupcit-behet-per-spital,-arrestohen-tre-persona

Imami i Xhamisë së fshatit Lupç të Podujevës, Zeqir Berisha, është rrahur rëndë nga tre persona.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo ka thënë se të enjten rreth orës 22:00, policia ka marr informatën se është gjetur një person i lënduar rëndë.

“Personi i lënduar Z.B. mashkull, është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që njësitet policore të Podujevës menjëherë kanë filluar ndërmarrjen e verimeve operativo-hetimore dhe kanë arritë të arrestojnë tre persona të dyshuar”, tha Ahmeti.

Personat e arrestuar janë: B.M, mashkul 27vjeç, A.M, mashkul 28vjeç  dhe Sh.M mashkul 25vjeç. Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit të shtetit janë dërguar në qendrën e mbajtjes dhe ndaj tyre është iniciuar rasti vrasje në tentativë.

Related posts

Zelensky zotohet: Ukraina do të rezistojë pavarësisht sulmeve të reja ruse

admin

Vijon largimi i mërgimtarëve – kjo është gjendja aktuale në pikat kufitare

rezart morina

Mbi 130 migrantë sirianë kalojnë lumin Evros që ndan Turqinë dhe Greqinë

rezart morina