RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Imran Khan largohet nga gjykata pasi iu dha lirimi me kusht

imran-khan-largohet-nga-gjykata-pasi-iu-dha-lirimi-me-kusht

Ish-kryeministri i Pakistanit Imran Khan është larguar nga ambientet e gjykatës në Islamabad, një ditë pasi Gjykata e Lartë vendosi se arrestimi i tij dramatik për akuzat për korrupsion ishte i paligjshëm.

Të premten në mbrëmje, partia e Khan tha se ai po shkonte për në qytetin e Lahore.

Gjykatësit i dhanë z. Khan lirimin me kusht, që do të thotë se ai nuk mund të arrestohet sërish për këto akuza për dy javë.

Gjykata urdhëroi gjithashtu se ai nuk mund të arrestohej për asnjë akuzë të ngritur pas të martës së kaluar deri më 17 maj.

Pavarësisht vendimeve, akuzat për korrupsion kundër z. Khan ende qëndrojnë. /mesazhi

Related posts

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj një të dyshuari për krime të luftës kundër popullatës civile

admin

SHBA mbështet qeverinë e zgjedhur në mënyrë demokratike në Niger

admin

20 vite nga vënja e gurthemelit të xhamisë së re në Bresanë

admin