RTV AHIRETI
Lajme

Irani, akuza Perëndimit për luftë në Gaza: Nuk përmbushën detyrat e tyre

irani,-akuza-perendimit-per-lufte-ne-gaza:-nuk-permbushen-detyrat-e-tyre

Më herët sot, udhëheqësi suprem të Iranit ka kërkuar që Izraeli “të dënohet” për vrasjet e gjeneralëve iranianë në Siri. Tani mund t’ju sjellim komentet e plota të Ayatollah Ali Khameneit, teksa ai vazhdoi të dënojë Perëndimin për luftën në Gaza. “Pritej që ata do të parandalonin Izraelin në këtë fatkeqësi. Ata nuk e bënë.

Related posts

Shqipëria shënon Ditën e Flamurit dhe të Pavarësisë

rezart morina

Gjermania do të rifillojë financimin e agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë

RTI

Përshkallëzimi i tensioneve në Lindjen e Mesme, Biden ndërpret udhëtimin e tij për t’u takuar me ekipin e sigurisë

admin