RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditShqipëriaTë Gjitha

“Spastrim etnik i moderuar”, nënkryetari i Komunës së Preshevës: Pasivizmi i adresave vazhdon! Feja mban gjallë shqiptarizmin

“spastrim-etnik-i-moderuar”,-nenkryetari-i-komunes-se-presheves:-pasivizmi-i-adresave-vazhdon!-feja-mban-gjalle-shqiptarizmin

Almin Shaqiri, zëvendëskryetar i Komunës së Preshevës në një lidhje për News 24, tha se pasivizimi i adresave nga ana e Serbisë në Luginë vazhdon, duke e konsideruar spastrim etnik të moderuar. “Pa qenë fetar nuk mundesh me qenë kombëtar dhe pa qenë kombëtar nuk mundesh me qenë fetar i mirë. Feja dhe kombi janë […]

Related posts

A e duam demokracinë?

rezart morina

Nis gjysmëvjetori i dytë për nivelet e arsimit parauniversitar

rezart morina

Rusia bombardon qendrën tregtare në Kharkiv, raportohet për 11 persona të vrarë dhe shumë të tjerë të plagosur

admin