RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ish-negociatorja palestineze dënon fjalët ‘e zbrazëta” të Blinkenit

ish-negociatorja-palestineze-denon-fjalet-‘e-zbrazeta”-te-blinkenit

Politikanja palestineze Hanan Ashrawi iu përgjigj një postimi në X nga diplomati më i lartë amerikan pas takimit të tij me një delegacion arab në Uashington, DC.

“Ju lutemi na kurseni”, ka shkruar ajo. “Qëndrimi juaj është qesharak dhe fjalët tuaja janë të zbrazëta.”

Ajo dënoi SHBA-në për ofrimin e armëve për Izraelin “për të vazhduar masakrën [dhe] shkatërrimin në masë në Gaza, [dhe] vjedhjen [dhe] tërbimin e tyre në Bregun Perëndimor”.

“Ti je bashkëfajtorë”, ka shkruar ajo. /mesazhi

Related posts

Komiteti i Parlamentit Evropian voton në lexim të dytë për liberalizimin e vizave për Kosovën

admin

Rafah: Palestinezët në mosbesim mbi ofensivën e planifikuar të Izraelit ndaj kampit të mbipopulluar

admin6

KFOR-i Turk rinovon nëntë klasa në shkollën “Ymer Prizreni”

rezart morina