RTV AHIRETI
ItaliaKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjithatrupa

Italia e gatshme të dërgojë trupa shtesë në Kosovë

italia-e-gatshme-te-dergoje-trupa-shtese-ne-kosove

Italia është e gatshme të dërgojë trupa shtesë në Kosovë. Përveç 850 ushtarëve që i ka të dërguar në kuadër të KFOR-it, ushtria italiane mund të forcojë pozicionin e saj deri në 1550 trupa. Kështu ka thënë Komandanti Operacional i Samitit të Forcave të Përbashkëta (COVI), Gjenerali i Korpusit të Ushtrisë italiane, Francesco Paolo Figliuolo. […]

Related posts

Nuk ndalet Ukraina, sulmon me dronë bazën e bombarduesve strategjikë të Rusisë

admin

Prokurorët zviceranë konfirmojnë kallëzimin penal të paraqitur kundër presidentit izraelit gjatë vizitës në Davos

admin6

Borrell: Shpresoj që Kurti dhe Vuçiqi ta pranojnë propozimin evropian

rezart morina