RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli bombardon një shkollë në Gaza ku ishin të strehuar palestinezë të zhvendosur

izraeli-bombardon-nje-shkolle-ne-gaza-ku-ishin-te-strehuar-palestineze-te-zhvendosur

Avionët luftarakë izraelitë shënjestruan një shkollë në veri të Rripit të Gazës ku qëndronin palestinezët e zhvendosur ndërsa raportohet se ka shumë të vrarë dhe të plagosur, transmeton Anadolu.

Sipas agjencisë zyrtare palestineze të lajmeve WAFA, avionët luftarakë izraelitë bombarduan shkollën “Hafsa” në rajonin Al-Faluja në perëndim të kampit të refugjatëve Jabalia në veri të Gazës, në të cilën qëndronin palestinezë të zhvendosur.

Në sulm kanë humbur jetën shumë persona, përfshirë në mesin e tyre fëmijë dhe gra.

Forcat izraelite goditën gjithashtu të paktën 9 shtëpi në Beit Lahia në veri të Gazës. Në se sulme ka shumë të vrarë dhe të plagosur.

– Ndërpritet komunikimi në pjesën veriore të Rripit të Gazës dhe në qytetin e Gazës

Në anën tjetër thuhet se Izraeli ka vendosur në objektiv kullat e komunikimit në Gaza.

Bëhet e ditur se është ndërprerë plotësisht komunikimi në pjesën veriore të Rripit të Gazës dhe në qytetin e Gazës.

Related posts

Rusia mbetet furnizuesi kryesor i naftës së papërpunuar për Indinë

rezart morina

Serbët djegin veturën e Tëvë1 në Zubin Potok

rezart morina

Begaj: Dita e Flamurit, festa më e bukur e shqiptarisë

wpuser