RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Xhihadi Islamik: Nuk flitet për ndërmjetësim

xhihadi-islamik:-nuk-flitet-per-ndermjetesim

Një zyrtar në lëvizjen e Xhihadit Islamik tha se nuk është duke u folur për bisedime apo ndërmjetësim “për momentin”.

Zyrtari pa emër u citua nga agjencia lokale e lajmeve palestineze të ketë thënë se situata “po shkon drejt një përshkallëzimi”.

Izraeli nisi një ofensivë të re në Rripin e Gazës të premten ku vrau një komandant të lartë të krahut të armatosur të Xhihadit Islamik si dhe 14 palestinezë tjerë përfshirë një vajzë pesëvjeçare si dhe plagosi qindra të tjerë.

Related posts

Asambleja e OKB-së miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë, ja sa vota mori pro

admin

OKB: 600 mijë persona janë zhvendosur nga Rafah pas ofensivës izraelite

RTI

Arabia Saudite dhe Irani thirrje OBI-t për takim urgjent lidhur me situatën në Gaza

rezart morina