RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli, sulme ajrore në Rripin e Gazës

izraeli,-sulme-ajrore-ne-rripin-e-gazes

Ushtria izraelite tha se ka goditur objektiva në Rripin e Gazës në përgjigje të sulmeve me raketa nga territori palestinez dhe nga Libani.

Një numër shpërthimesh u dëgjuan në Rripin e Gaza të enjten vonë. Nuk ishte menjëherë e qartë se cilat ishin objektivat e ushtrisë izraelite në këtë zonë.

Sulmet ajrore filluan ndërsa Kabineti i Sigurisë i Izraelit po mblidhej për të diskutuar një përgjigje ndaj sulmeve me raketa nga territori i Libanit. /voa

Related posts

​FSK realizon trajnim me ushtrinë kroate: Të gatshëm për sfida, të trajnuar për mision

admin

Rritet në 12 numri i palestinezëve të vrarë në Jenin

admin

BE-ja përjashton Kosovën, Malin e Zi dhe Republikën Sërpska nga grantet

admin