RTV AHIRETI
KosovaKryesoreKryeziuLajmeLajmet e funditSerbiaShqipëriaTë GjithaVideo Galeri

Kadri Kryeziu: Projekt-statusi për asociacionin do të shkojë në Kushtetuese, ja pse Serbia s’mund të sulmojë Kosovën

kadri-kryeziu:-projekt-statusi-per-asociacionin-do-te-shkoje-ne-kushtetuese,-ja-pse-serbia-s’mund-te-sulmoje-kosoven

Kadri Kryeziu, ish-anëtar i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, në rubrikën “Opinion” në News24  tha se në Kosovë kemi për të përmbushur disa obligime të brendshme, ndërsa bisedimet Kosovë-Serbi kanë nisur prej 2011. Ai tha se çështja e asociacioni ëhstë ngërrci kryesor në raportet mes Kosovës dhe Serbisë, duke theksuar se dyshimet apo frikë është se […]

Related posts

Sudan, rifillojnë përleshje të ashpra midis palëve në konflikt

rezart morina

Policia jep detaje për vdekjen e 5-vjeçarit nga arma e zjarrit në Vushtrri

admin

Egjipti vazhdon të ofrojë ndihmë humanitare për Libinë e goditur nga stuhia

admin