RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kalaja e Prizrenit do të bëhet me teleferik

kalaja-e-prizrenit-do-te-behet-me-teleferik

Kalaja e Prizrenit së shpejti do të ketë teleferikun për të gjithë ata vizitorë që duan ta vizitojnë këtë monument historik.

Lajmin për ndërtimin e teleferikut e ka bërë të ditur kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj në një postim në Facebook.

“Sot, së bashku me Ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, z. Liburn Aliu dhe agjencinë Zvicerane Sëiss-Contact, nënshkruam marrëveshje trepalëshe për ndërtimin e teleferikut për në Kalanë e Prizrenit. Fillim vit i mbarë!”, ka shkruar Totaj.

Related posts

OKB: Efekte negative në urinë globale pas shkatërrimit të digës Kakhovka

rezart morina

Europol shkatërron kartelin ballkanik të drogës, sekuestrohen 2.7 ton kokainë në bordin e një anije

rezart morina

Stoltenberg: Nuk ka ndryshim të qëndrimit bërthamor të Rusisë

admin