RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kalaja e Prizrenit do të bëhet me teleferik

kalaja-e-prizrenit-do-te-behet-me-teleferik

Kalaja e Prizrenit së shpejti do të ketë teleferikun për të gjithë ata vizitorë që duan ta vizitojnë këtë monument historik.

Lajmin për ndërtimin e teleferikut e ka bërë të ditur kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj në një postim në Facebook.

“Sot, së bashku me Ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, z. Liburn Aliu dhe agjencinë Zvicerane Sëiss-Contact, nënshkruam marrëveshje trepalëshe për ndërtimin e teleferikut për në Kalanë e Prizrenit. Fillim vit i mbarë!”, ka shkruar Totaj.

Related posts

Parisi ndalon skuterët elektrikë

admin

Shqipëria me më pak vetura për kokë banori në Evropë

admin

‘Le Soir’: Shqipëria, parajsë për të mos u humbur

admin