RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Kalon 20,000 mijë numri i të vdekurve nga tërmetet

kalon-20,000-mije-numri-i-te-vdekurve-nga-termetet

Numri i të vdekurve nga tërmetet Turqi-Siri ka kaluar mbi 20 mijë.

Të paktën 17,406 njerëz kanë vdekur në Turqi, sipas ministrit të Shëndetësisë Fahrettin Koca, ndërsa të paktën 3317 në Siri.

Related posts

Drejtori i spitaleve të Gazës kundërshton deklaratën izraelite për evakuimin e al-Shifa

admin6

COVID-19 – Kina regjistron numër rekord

admin

I mbijetuari nga tërmeti në Adıyaman ndihmon të prekurit e tjerë pavarësisht që humbi 11 të afërm

rezart morina