RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kaq persona kanë patentë shoferë në Kosovë

kaq-persona-kane-patente-shofere-ne-kosove

829.699 qytetarë të Kosovës janë të pajisur me patentë shofer deri në fund të muajit janar 2023.

Këto statistika i ka siguruar Indeksonline nga Ministria e Punëve të Brendshme.

581.492 prej tyre janë të gjinisë mashkullore kurse 248.207 të gjinisë femërore.

Ndërsa vetëm gjatë muajit janar të vitit 2023, me patentë shofer u bënë 2677 qytetarë.

1460 nga ta meshkujt, ndërsa 1217 femra.

Related posts

DASH kritikon Kosovën për dënime të ulëta për akuzat e lidhura me terrorizëm

admin6

Kurti takon Walkerin: Diplomatët e së vërtetës për krimet e luftës, janë miq të popujve dhe armiq të diktatorëve

admin

Ministri Krasniqi i shkarkon katër anëtarët serbë të ekipit menaxhues për themelimin e Asociacionit

admin