RTV AHIRETI
Shëndetësi

Katër ushqimet që mund t’i hani pas orës 8 të mbrëmjes

kater-ushqimet-qe-mund-t’i-hani-pas-ores-8-te-mbremjes

Ndoshta në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara.

Bëhet fjalë për disa ushqime që mund t’i hani edhe pas orës 8 të darkës.

Kokoshkat

Mund të vazhdoni të hani kokoshkat edhe pas orës 8 të darkës, ndoshta teksa shihni filmin tuaj të preferuar, ose në një ndej mes miqsh. Janë shumë herë më të mira sesa patatet e kripura.

Avokado

Disa feta avokado në mbrëmje do të ishin ideale. Mund t’i integroni edhe në receta të tjera të lehta, jo shumë kalorike.

Banane

Ato përmbajnë shumë potasium dhe magnez, çka ju relakson dhe ju ndihmon që të bëni një gjumë shumë të qetë.

Kos

Një filxhan me kos pa yndyrnë është ideal. Mund t’i shtoni edhe disa fruta për ta shijuar më shumë.

Related posts

​A duhet të merret ilaçi para apo pas ngrënies?

admin

Ja pse nuk duhet t’i lani dhëmbët direkt pas ngrënies

admin

Lëng limoni në vend të kafes së mëngjesit

admin