RTV AHIRETI
KosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditokbosmaniTë Gjitha

Këshilli i Sigurimit në OKB diskuton sot për Kosovën, presidentja Osmani përballet me Vuçiç

keshilli-i-sigurimit-ne-okb-diskuton-sot-per-kosoven,-presidentja-osmani-perballet-me-vucic

Presidentja Vjosa Osmani do ta përfaqësojë sot Kosovën në Këshillin e Sigurimit, në seancën, e cila mbahet në orën 16:00. Në seancën e KS të OKB-së, Osmani pritet të flasë për progresin, zbatimin e reformave, të drejtat e njeriut, demokracinë, sundimin e ligjit si dhe fusha të tjera me rëndësi për Kosovën. Ajo po ashtu […]

Related posts

Programi i OKB-së për Zhvillim do të mbështesë aktivitetet për heqjen e rrënojave të tërmetit në Turqi

admin

Putini urdhëron marrjen e termocentralit më të madh bërthamor në Evropë

admin

Kosovë, shtrenjtohet për 15,4 për qind energjia elektrike

admin