RTV AHIRETI
Kuzhinë

Këtë gatesë me përbërësit më të mirë mund ta merrni në punë, ose fëmija juaj në shkollë

kete-gatese-me-perberesit-me-te-mire-mund-ta-merrni-ne-pune,-ose-femija-juaj-ne-shkolle

Për të shmangur blerjen në furrë buke, mund ta përgatisni përgatitni këtë kafjall në mbrëmje dhe në mëngjes

Përbërësit:

– 4-5 vezë,
– 200 ml jogurt,
– 50 ml vaj,
– një lugë e vogël kripë,
– 200 g miell,
– 1 qese pluhur për ëmbëlsira,
– 100 g djathë,
– 100 gr. parizer,
– 100 g. salsiçe,
– 200 gr. spinaq.

Përgatitja:

Bashkoni gjithçka dhe hidhni në një tigan.

Spërkateni me farat e susamit, lirit, qimnonit, kungullit.

Piqeni në furrë të nxehur në 200 gradë Celsius 30 deri në 35 minuta.

Patjetër mbuloni me letër të lagur pjekjeje pas dhjetë minutash.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

The post Këtë gatesë me përbërësit më të mirë mund ta merrni në punë, ose fëmija juaj në shkollë appeared first on Telegrafi.

Related posts

Bukë spelte me fara

admin6

Oriz me qumësht, dardha, fëstëk dhe mjaltë

rezart morina

Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

admin