RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Këto do të jenë çmimet e derivateve gjatë ditës së sotme

keto-do-te-jene-cmimet-e-derivateve-gjate-dites-se-sotme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme.

Sipas njoftimit të ministrisë, çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës është si në vijim.

“Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.74 € për litër: Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.68 € për litër; Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër”, njofton ministria.

Çmimet e lartë cekura vlejnë për datën 14/07/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Related posts

Pandemia ka shkurtuar jetëgjatësinë e qytetarëve në Europë, në Shqipëri dhe Bullgari efekti është më i madh, Maqedonia në vendin e tretë.

rezart morina

Francë, politikania e ekstremit të djathtë Le Pen kërkon mbylljen e më shumë xhamive

admin

Mbi 2 mijë raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë vitit 2022

admin