RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Xhihadi Islamik thotë se 100 raketa janë hedhur në Izrael nga Gaza – VIDEO

xhihadi-islamik-thote-se-100-raketa-jane-hedhur-ne-izrael-nga-gaza-–-video

Grupi Xhihadi Islamik Palestinez tha se hodhi më shumë se 100 raketa ndaj Izraelit, si një “përgjigje fillestare” ndaj sulmeve ajrore vdekjeprurëse izraelite në Rripin e Gazës raporton Aljazeera.

“Si përgjigje fillestare ndaj vrasjes së komandantit të lartë Taysir al-Jabari dhe vëllezërve të tij dëshmorë… Brigada Al-Quds mbuloi Tel Avivin, qytetet qendrore dhe zonat përreth Gazës me më shumë se 100 raketa,” tha në një deklaratë krahu ushtarak i Xhihadit Islamik. /mesazhi

 

Related posts

Erdoğan bën homazhe për ish-kryeministrin e ndjerë italian Berlusconi

admin

Përvjetori i masakrës në sheshin Tiananmen, Kina forcon masat e sigurisë

rezart morina

Kina dëbon konsullin e Kanadasë në Shangai

rezart morina