RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

KFOR-i patrullon në vijën kufitare në afërsi të Istogut

kfor-i-patrullon-ne-vijen-kufitare-ne-afersi-te-istogut

Misioni i Aleancës Veriatlantike në Kosovë ka njoftuar se kanë patrulluar në vijën kufitare të Istogut.

Përmes një komunikate të KFOR-it është bërë e ditur se kjo po bëhet për ta ruajtur sigurinë në Kosovë.

Patrullimi është realizuar nga ushtria italiane, transmeton lajmi.net.

“Njësia e Komandës Rajonale të KFOR-it perëndimor patrulloi vijën kufitare administrative afër Istogut. Aktiviteti u zhvillua nga trupat malore të Ushtrisë Italiane për të ruajtur një mjedis të sigurt dhe lirinë e lëvizjes në #Kosovë, në përputhje me Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999″.

Related posts

Inspektorati i Arsimit vendos për suspendimi e tri punëtoreve të çerdhes ku dyshohet se u rrah trevjeçari

rezart morina

Rusia përsërit kushtet për negociatat e paqes me Ukrainën

admin

Turqia dënon fuqishëm sulmin ndaj Kuranit në Holandë

admin