RTV AHIRETI
Shëndetësi

Kilet e tepërta hiqini me çajin e zjarrit

kilet-e-teperta-hiqini-me-cajin-e-zjarrit

Kush do të donte një pije të ngrohtë, që të heq nepsin për ushqime të ëmbla dhe të shpëton nga kilogramët e tepërt? Të gjithë!

Me siguri, gjatë përpjekjes për të rënë në peshë, keni eksperimentuar me lloje të ndryshme çarjash, por nuk dini sa e ndihmoni trupin me çajin që do t’ju tregojmë tani. Quhet çaji i zjarrin dhe ka vetëm tre përbërës;xhinxher, shkopinj kanelle dhe mjaltë.

Që sot, kilet e tepërta hiqini me çajin e zjarrit!

Këta përbërës jo vetëm ndihmojnë sistemin tretës, por kanë aftësinë të imitojnë ushqimet e ëmbla duke na ndaluar kështu dëshirën për t’i konsumuar ato.

Si përgatitet?

Në një enë me ujë shtoni disa shkopinj kanelle dhe disa feta xhinxheri dhe lërini të ziejnë për 20 minuta. Më pas, kullojeni në një filxhan dhe shtoni mjaltë për ta ëmbëlsuar.

Related posts

Bie numri i të hospitalizuarve me COVID-19

admin

Centaurus më pak i rrezikshëm se Omicron

admin

Këto janë sëmundjet që shërohen nga vaji dhe kripa

admin