RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Koka e derrit hidhet në çatinë e xhamisë së Mançesterit të Madh

koka-e-derrit-hidhet-ne-catine-e-xhamise-se-mancesterit-te-madh

Koka e një derri u hodh në çatinë e një xhamie në Mançesterin e Madh, duke i lënë besimtarët “të tmerruar” në atë që policia po e trajton si një krim islamofobik urrejtjeje.

Anëtarët e xhamisë në ndërtesën Heatons Muslims Community Trust (HMCT) në Stokport bënë zbulimin tronditës ndërsa u larguan nga një tubim rreth orës 21:15 të së premtes 9 dhjetor.

Koka e derrit ishte vendosur në një pjesë të ulur dhe të sheshtë të çatisë së ndërtesës duke e bërë atë lehtësisht të dukshme.

Policia e Mançesterit të Madh është njoftuar dhe mësohet se e ka regjistruar si krim urrejtjeje.

Incidenti ka shkaktuar shqetësim tek shumë prej të pranishmëve të rregullt të qendrës, disa prej të cilëve janë fëmijë dhe të moshuar. /mesazhi

 

Related posts

Konjufca deklarohet pas takimit me Escobar: Asnjëherë nuk do ta humbim fokusin nga njohja e plotë

rezart morina

OBSH: Situata pritet të përkeqësohet në Pakistan

admin

Bie çmimi i grurit pas paktit mes Moskës dhe Kievit

admin