RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kolona në pikat kufitare, pritjet deri në tri orë për të dalë nga Kosova

kolona-ne-pikat-kufitare,-pritjet-deri-ne-tri-ore-per-te-dale-nga-kosova

Ministria e Punëve të Brendshme, saktësisht Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar për kolona të gjata në dalje në pikat kufitare Merdar, Dheu i Bardhë dhe Muçibabë.

Në përditësimin e fundit të orës 07:57 bëhet e ditur se për të dalë nga Kosova në pikëkalimin kufitar Merdar pritjet janë deri në tri orë.

Te pika kufitare Dheu i Bardhë pritjet për të dalë nga Kosova janë deri në një orë e gjysmë, ndërkaq në Muçibabë pritjet janë deri në 30 minuta.

Në pikat tjera kufitare nuk raportohet për kolona, as në hyrje e as në dalje.

Related posts

Kurti viziton komunat në veri të Kosovës, zbulohet arsyeja

admin

Në mungesë të deputetëve, shtyhet debati për qeverisjen e Kurtit

admin

Reshje të dendura në Novi Pazar, përmbyten më shumë se 2.500 shtëpi

rezart morina