RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Komandanti i KFOR-it: S’ka zgjidhje ushtarake, duhet rindërtuar besim

komandanti-i-kfor-it:-s’ka-zgjidhje-ushtarake,-duhet-rindertuar-besim

Komandanti i KFOR-it, Michele Ristuccia, ka dhënë një intervistë për gazetën italiane “La Repubblica” pas sulmit terrorist që ndodhi në veri të vendit.

Ai tha se situata pas këtij sulmi është më e qetë, por s’është e qëndrueshme.

“Pas sulmit ndaj policisë kosovare të dielën e kaluar, situata tani në dukje është më e qetë, por mbetet thellësisht e paqëndrueshme. Ajo që ndodhi rriti mosbesimin mes palëve, kjo kushtëzon perceptimin e fakteve dhe rrjedhimisht sjelljen në terren”, ka thënë Ristuccia.

Ai tha se nuk ka zgjidhje ushtarake të situatës, por se duhet të rindërtohet besimi.

Related posts

Lajçak takon emisarin Peach, diskutojnë për Ballkanin dhe zhvillimet e fundit në rajon

rezart morina

Ish-gjyqtari i akuzuar për ryshfet dënohet me dy vjet e gjysmë burgim

rezart morina

Inspektorati i kryeqytetit largon disa nga terasat e lokaleve në hapësira publike

rezart morina