RTV AHIRETI
Lajme

Konfirmohet aktakuza e përbashkët ndaj Januzit, Bahtjarit dhe Shalës

konfirmohet-aktakuza-e-perbashket-ndaj-januzit,-bahtjarit-dhe-shales

Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë kanë konfirmuar aktakuzën e përbashkët ndaj Sabit Januzit, Ismet Bahtjarit dhe Haxhi Shalës.

Sipas DhSK-së, gjykatësja e procedurës paraprake, Marjorie Masselot, më 8 korrik 2024 konfirmoi ndryshimet e bëra nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) në aktakuzën e përbashkët, si dhe urdhëroi ZPS-në që versionin e fundit të saj ta dorëzojë deri më 10 korrik.

Si rrjedhojë, është caktuar edhe 12 korriku për paraqitjen e parë të Januzit dhe Bahtajrit.

Ndërsa, meqenëse pretendimet e reja faktike ishin pjesë e aktakuzës fillestare kundër Haxhi Shalës, atij nuk i kërkohet që të jetë i pranishëm në seancë, njofton DhSK-ja.

 

The post Konfirmohet aktakuza e përbashkët ndaj Januzit, Bahtjarit dhe Shalës first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Komploti për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve 2020, a ka Donald Trump imunitet presidencial?

admin

Në mesin e qytetarëve të bllokuar në Serbi është edhe zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës

RTI

Gripi sezonal kalon pragun epidemik, MSH-ja apelon për vigjilencë

rezart morina