RTV AHIRETI
Shëndetësi

Kongresi i Shëndetësisë, Manastirliu: Autonomia do sigurojë të ardhura shtesë

kongresi-i-shendetesise,-manastirliu:-autonomia-do-siguroje-te-ardhura-shtese

Në kongresin e parë të Shëndetësisë, përveç  frenimit të ikjes së mjekëve dhe rritjes së pagave për mjekët specialistë, u diskutuan incentiva të tjera financiare që rrjedhin për shkak të autonimisë.

Related posts

Si lidhet ankthi me tensionin e lartë të gjakut

admin

Shkaku dhe simptomat e sinuseve

admin

Mos e injoroni dhembjen në gjoks

admin