RTV AHIRETI
Shëndetësi

Konsumimi i specave djegës është pozitiv për shëndetin

konsumimi-i-specave-djeges-eshte-pozitiv-per-shendetin

Shumë njerëz janë të fiksuar se nuk duhet të hajmë djegës e disa të tjerë i bëjnë pjesë e të gjitha shujtave.

E vërteta është se specat djegës mund të bëjnë më shumë sesa thjesht ti jepni shije më të mirë ushqimit.

Specat ndihmojnë për shumë lloj sëmundjesh, ne do ju sjellim disa nga përfitimet që më parë nuk e dinit se i merrnit nga specat djegës.

Lufton dhimbjet e kokës dhe infeksionet

Lehtëson të gjitha dhimbjet

Ul kolesterolin dhe normalizon presionin e gjakut

Humbja e peshës

Ul inflamacionin

Lëkurë më të re

Shëron dhimbjet e syve

Ju bën më të fortë ndaj të nxehtit tropikal.

Related posts

Hurmat janë minierë vitaminash për organizmin

rezart morina

13 fjalë të fuqishme për të qetësuar një fëmijë të zemëruar

admin

​Këto ushqime mund të çojnë në sëmundje të zemrës

admin