RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kovaçevski paralajmëron dorëheqjen nëse VMRO-DPMNE voton ndryshimet Kushtetuese

kovacevski-paralajmeron-doreheqjen-nese-vmro-dpmne-voton-ndryshimet-kushtetuese

Dorëheqje dhe nga posti i kryeministrit dhe zgjedhje të parakohshme premton kreu i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski, me kushtin e vetëm që partia e Mickoskit t’i votojë ndryshimet kushtetuese. Kështu u shpreh kryeministri Kovaçevski gjatë një interviste në tv Sitel.

“Momentin kur do të votohen ndryshimet Kushtetuese nga VMRO-DPMNE do të jap dorëheqje dhe do të shkojmë në zgjedhje” – tha kryeministri Kovaçevski. /shenja

Related posts

Mishustin: Rusia dhe Kina do të arrijnë shkëmbim tregtar prej 200 miliardë dollarë

rezart morina

Kosova vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

admin

Masa mbështetëse për subvencionimin e faturave të energjisë, Murati jep detajet

admin