RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryeministri japonez evakuohet për shkak të një shpërthimi – VIDEO

kryeministri-japonez-evakuohet-per-shkak-te-nje-shperthimi-–-video

Gjatë vizitës që kryeministri i Japonisë, Fumio Kishida zhvilloi në rajonin Wakayama në juglindje të vendit ka ndodhur një shpërthim, transmeton Anadolu.

Kryeministri Kishida mori pjesë në aktivitetin e kandidatit të Partisë Liberal Demokratike (LDP) në pushtet në rajonin Wakayama të cilin ai e vizitoi në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e ndërmjetme të Këshillit lokal.

Kishida u takua me kandidatin e LDP në afërsi të portit të peshkimit Saikazaki në rajon në orën 11:30 sipas kohës lokale dhe diskutuan për procesin zgjedhor.

Para se kryeministri të mbante fjalim, në pikën ku ai ndodhej u dëgjua shpërthimi. Kishida u evakuua nga vendi i ngjarjes pa marrë plagë.

Media lokale ka bërë parashikimin se zëri i shpërthimit mund të jetë një lloj bombe tymëse e cila nxjerr tym dhe është e ngjashme me një tub të lëshuar në pikën ku ndodhej kryeministri japonez Kishida.

Related posts

BSPK-ja: Greva po zhvillohet pa probleme, s’ka reflektim të Qeverisë

admin

Shpërthim në tregun e kafshëve në Prizren, nëntë të lënduar

rezart morina

UNICEF: 122 fëmijë humbën jetën nga epidemia e difterisë në Nigeri

rezart morina