RTV AHIRETI
KosovëLajmeLajmet

Kryetari i Dijanetit të Turqisë, Ali ef. Erbash, po qëndron për vizitë në Kosovë

kryetari-i-dijanetit-te-turqise,-ali-ef.-erbash,-po-qendron-per-vizite-ne-kosove

Kryetari i Dijanetit të Turqisë, dr. Ali ef. Erbash, ka nisur sot një vizitë zyrtare në Kosovë. Ai u prit në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë, nga kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, me bashkëpunëtorë.

Myftiu Tërnava i dëshiroi mirëseardhje mysafirit dhe e falënderoi atë për vizitën, e cila vjen si rezultat i bashkëpunimit të mirë ndërmjet dy institucioneve.

Kryetari i Dijanetit, dr. Ali ef. Erbash, gjatë ditës pritet që të vizitojë edhe Kryesinë e BIK-ut dhe Medresenë “Alaudin”, ku edhe do t’i takojë mualimet e Departamentit të Gruas së BIK-ut. /bislame

Related posts

Termocentrali bërthamor i Zaporizhias rilidhet me rrjetin elektrik kombëtar të Ukrainës

admin

Fundoset varka me emigrantë, 35 persona të vdekur

rezart morina

Kompleksi u shemb nga tërmeti, arrestohet ndërtuesi turk, teksa largohej jashtë shtetit

admin