RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kryetari i Leposaviqit edhe të shtunën ka dalë në vendin e tij të punës

kryetari-i-leposaviqit-edhe-te-shtunen-ka-dale-ne-vendin-e-tij-te-punes

Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi edhe të shtunën ka dalë në vendin e tij të punës.

Ai për teve1.info e ka konfirmuar se gjendet në objektin e komunës, i cili aty ka mbërritur në shoqërimin e Policisë, ku tha se nuk ka pasur ndonjë problem gjatë arritjes.

“Për momentin jam në zyre dhe kamë ardhur të shoh disa punë rreth dokumentacioneve , gjendjen në objekt”, ka thënë Hetemi.

Ndërsa, kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri ka thënë për Tëvë 1 se të shtunën nuk ka dalë në vendin e punës, pasi siç ka thënë ai është pushim, ndërsa në punë do të dalë nga e hëna.

“Jo jo, pushim e kom sot unë nuk dalë në komune me punu, prej te hënës kismet”, ka thënë ai.

Kryetarët e komunave të Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit të premten kanë filluar punën se kryetar komune. Hyrja e tyre në objekte është mundësuar pas shoqërimit të Ndjesisë Speciale të Policisë së Kosovës, pasi qytetarë serbë kishin bllokuar hyrjet e objekteve komunale.

Ata janë larguar nga Policia si dhe barrikadat e vendosura. Pesë policë kanë pësuar lëndime gjatë protestave të djeshme.

Related posts

Vetaksident me fatalitet te “Kroni i Mbretit”

admin

Murati: Për 2 mijë të punësuar është proceduar subvencionimi

rezart morina

Mjekja Dollenberg: Gjermania në gjendje alarmi për infeksionet bakteriale

admin