RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kryetari i Zveçanit shkarkon nga detyra nënkryetaren e Komunës, Slagjana Pantoviq

kryetari-i-zvecanit-shkarkon-nga-detyra-nenkryetaren-e-komunes,-slagjana-pantoviq

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, sot e ka shkarkuar nga detyra nënkryetaren e Komunës, zonjën Slagjana Pantoviq.

Peci thotë se vendimin për shkarkimin e nënkryetares Pantoviq e ka marrë për shkak të mos përmbushjes së detyrave nga ana e saj, tejkalimit të kompetencave, si dhe mos punës në shërbim të të gjithë qytetarëve të komunës.

“Pavarësisht kësaj, unë do të vazhdoj të punoj dhe shërbej bazuar në obligimet, detyrat dhe kompetencat e mia si kryetar i të gjithë qytetarëve të Komunës së Zveçanit, pa dallim”, ka shkruar Peci në një postim në Facebook.

Related posts

Asnjë marrëveshje s’i ndalon njësitë speciale të shkojnë në veri

admin

Rusi – Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

admin

Maqedonia e Veriut me “ndihmë urgjente” pas tërmetit katastrofik

admin