RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKosovëkurtiLajmeLajmet e funditRajoniTë GjithaVideo GaleriVucic

Kurti e Vuçiç rishihen nesër në Bruksel pas një kohe të gjatë, Borell përmend synimin për “zgjidhje operative”

kurti-e-vucic-rishihen-neser-ne-bruksel-pas-nje-kohe-te-gjate,-borell-permend-synimin-per-“zgjidhje-operative”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuciç, pas një kohe të gjatë do të rishihen të mërkurën në Bruksel pas ftesës së marrë nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell. Siç ka njoftuar BE-ja, liderët ballkanas fillimisht do të takohen ndaras me Borellin, dhe në orën 15:00 është planifikuar takimi […]

Related posts

Presidenti Pendarovski e priti presidenten sllovake Zuzana Çuputova

admin

Azemi del me propozim për grevën në arsim: Qeveria e SBASHK-u të merren vesh për shumën 75 euro

admin

Ish-kryeministri italian: Netanyahu nuk mund t’i shmanget ligjit ndërkombëtar

rezart morina