RTV AHIRETI
asociacioniKosovaKryesorekurtiLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kurti i vendosur për Asociacionin: Nuk bëj hapa që rrezikojnë Kosovën

kurti-i-vendosur-per-asociacionin:-nuk-bej-hapa-qe-rrezikojne-kosoven

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë për RTK “tha se Kosova e ka një shancë të jashtëzakonshme për anëtarësim në KiE dhe se sipas tij nuk ka ndonjë rast tjetër në historinë e Këshillit të Evropës që Këshilli i Ministrave ka shpërfillë mbështetjen e Asamblesë Parlamentare. “Mbështjetja për Kosovën nuk ishte thjeshtë vetëm […]

Related posts

Ngritët aktakuzë ndaj Aziz Gashit për vrasjen të rendë, ku privoi nga jeta, Beqir Morinën

RTI

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite takohet me diplomatë arabë për mbështetjen e Palestinës

rezart morina

Izraeli: Irani përparon në programin e pasurimit të uraniumit

admin