RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti merr pjesë në Samitin e Procesit të Berlinit në Tiranë

kurti-merr-pjese-ne-samitin-e-procesit-te-berlinit-ne-tirane

Qeveria e Kosovës ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti do të marrë pjesë në Samitin e Procesit të Berlinit, që do të mbahet në Tiranë më 16 tetor.

Në këtë takim pritet të takohen dy kryeministriat Edi Rama dhe Albin Kurti.

Ky është takimi i parë mes Ramës dhe Kurtit prej tensioneve në veri të Kosovës.

Samiti i liderëve të Procesit të Berlinit, për herë të parë do të mbahet jashtë kufijve të Bashkimit Evropian. Aty pritet të marrin pjesë kryeministrat e gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, por është paralajmëruar edhe vizitë nga liderët evropianë.

Related posts

Arabia Saudite do të ndajë 100 milionë dollarë ndihmë për Sudanin

rezart morina

Jasharaj: Nëse nuk procedohen pagat deri më 5 tetor, mund të kthehemi sërish në grevë

admin

Jordani – Shirat e dendur shkaktojnë përmbytje

admin