RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti udhëton për në Stuttgart të Gjermanisë

kurti-udheton-per-ne-stuttgart-te-gjermanise

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Stuttgart të Gjermanisë.

Gjatë qëndrimit dyditor, kryeministri Kurti do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik ‘’Global Connect 2022’’.

Ai po ashtu do të zhvillojë takime me përfaqësues politikë të landit Baden-Württemberg dhe të bizneseve atje.

Related posts

2022 në Zvicër: Viti më i nxehtë, më i thatë dhe me më shumë diell

admin

Çavusoglu: Türkiye mbështet zgjidhjen politike të krizës në Siri

admin

Sulmi me 10 viktima në Kanada, shkon në 18 numri i të plagosurve, dy autorët ende të lirë

admin