RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ukraina pretendon se në luftë janë vrarë 40 mijë e 670 ushtarë rusë

ukraina-pretendon-se-ne-lufte-jane-vrare-40-mije-e-670-ushtare-ruse

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës, më 24 shkurt.

Në deklarim pretendohet se 40 mijë e 670 trupa ruse janë vrarë dhe 3 mijë e 995 automjete të blinduara të personelit janë shkatërruar, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë shkatërruar përfshijnë 190 helikopterë, 1759 tanke dhe 222 avionë.

Duhet të theksohet se Sky News nuk ka mundur të verifikojë në mënyrë të pavarur këto pretendime.

Related posts

Shefja e USAID-it në emër të Bidenit nënvizon urgjencën e implementimit të marrëveshjeve, përfshirë Asociacionin

rezart morina

FOTO/ Shkatërrohet konsullata iraniane në Siri, raportohet për 5 persona të vdekur! Ja kush qëndron pas sulmit ajror

admin

Dhoma e Përfaqësuesve të Zvicrës refuzon paketën e ndihmës prej 5 miliardë franga për Ukrainën

admin