RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Lajçak: Kosova e Serbia s’janë të gatshme për normalizim, shpresoja që shumica e pikave të marrëveshjes do të zbatoheshin

lajcak:-kosova-e-serbia-s’jane-te-gatshme-per-normalizim,-shpresoja-qe-shumica-e-pikave-te-marreveshjes-do-te-zbatoheshin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, u ka bërë thirrje sërish Kosovës dhe Serbisë që ta zbatojnë Marrëveshjen e Brukselit dhe aneksin e Ohrit. Lajçak tha në forumin “BE-ja takon Ballkanin” në Sofje se kjo marrëveshje s’mund të zhbëhet. “Marrëveshja është aty dhe nuk mund të zhbëhet. […]

Related posts

Rusia vazhdon sulmet ajrore, vriten tre civilë në Ukrainë

admin

Dy të vdekur dhe 952 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

admin

Gruaja ukrainase dhe vajza e saj përqafojnë Islamin në Turqi

admin