RTV AHIRETI
KosovaLajcakLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Lajçak: Javën e ardhshme takim i ri në Bruksel për çështjen e dinarit

lajcak:-javen-e-ardhshme-takim-i-ri-ne-bruksel-per-ceshtjen-e-dinarit

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka njoftuar sot se javën e ardhshme do të mbahet një takim i ri në Bruksel, në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ku do të trajtohet çështja e përdorimit të dinarit në Kosovë. Gjatë forumit “BE takon Ballkanin” në […]

Related posts

Japonia, i dyshuari për atentatin ndaj ish-kryeministrit Abe do të akuzohet për vrasje

admin

Izraeli nis negociatat me Gjermaninë për blerjen e sistemit “Arrow 3”

rezart morina

Luftëtarët palestinezë pretendojnë shumë sulme ndaj forcave izraelite në Jabalia të Gazës

rezart morina